23.07 Ekstraklasa – Zagłębie Sosnowiec vs Piast Gliwice – Polscy bukmacherzy typują jak wypadnie powrót Zagłębiaków do elity

Czy legalne zakłady bukmacherskie w Polsce  stawiają na remis?

10 lat minęło, odkąd piłkarze Zagłębia Sosnowiec po raz ostatni wystąpili w ekstraklasie. Kibice tego zasłużonego klubu musieli zatem dość długo czekać na ponowne wywalczenie przez swoich pupili miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wierzą, że na awansie się nie skończy. Tym niemniej, mimo poczynionych wzmocnień nie będzie łatwo o zapewnienie sobie spokojnego bytu. W poniedziałek pierwsza próba, która zapowiada się cokolwiek interesująco, bo na Stadionie Ludowym odbędą się derby województwa śląskiego. Dwa miesiące temu Piast Gliwice rzutem na taśmę uratował się przed degradacją, spychając do I ligi ekipę z Niecieczy. Inauguracyjne spotkanie w jakimś sensie pomoże zdefiniować aspiracje tych drużyn. Polskie legalne zakłady bukmacherskie nie wskazują żadnego faworyta. Przykładem mogą być notowania zakładów Totolotek – kurs 2,45 na wygraną gospodarzy, 3,20 na remis, zaś 2,95 na zgarnięcie pełnej puli przez gości. Czyżby więc rację bytu miał podział punktów? Jest to całkiem możliwe rozwiązanie, zwłaszcza jeśli zespoły zagrają z myślą – byle tylko nie przegrać.

Fortuna proponuje wynik meczu – sprawdź i zagraj!

Gdy szanse obu ekip są dość wyrównane, zazwyczaj dokładny wynik podawany w typach bukmacherskich oscyluje wokół remisu. Nie inaczej jest w tym przypadku. Zakłady Fortuna uznają, że zdecydowanie najbardziej prawdopodobna opcja to… 1:1, przy której przypisany jest kurs 5,60. W dalszej kolejności wspomniany bukmacher widzi wynik 1:0 (kurs 7,30) oraz 0:1 (kurs 7,80). Bezbramkowy remis także nie jest nierealny (kurs 8,20), podobnie jak zwycięstwo Zagłębia 2:1 (kurs 8,40) oraz 1:2 na korzyść Piasta (kurs 9,10).

Autor: PM